۷ نکته برای انتخاب باشگاه ورزشی مناسب 🔥

چگونه بهترین باشگاه ورزشی را انتخاب کنم؟ کدام باشگاه برای من مناسب تر است؟ و ….

اگر شما هم قصد رفتن به کلاس ورزشی را دارید، شاید بار ها این سوالات را از خودتان پرسیده باشید و سعی کرده باشید به این سوالات پاسخ دهید.

با دانستن این ۷ نکته، باشگاه ورزشی مناسب خود را بهتر انتخاب کنید. پس با جیم کاو همراه باشید.

هدف و نیاز خود از باشگاه رفتن را بدانید

من چرا میخواهم باشگاه بروم؟ این اولین سوالی است که باید از خودتان بپرسید و جواب این سوال را به طور واضح بدانید. دانستن جواب این سوال باعث استمرار قدم شما در رسیدن به هدف خود از ورزش می شود و از طرفی شما را در انتخاب باشگاه ورزشی مناسب یاری می کند. اصلا شاید نیاز نباشد در کلاس ورزشی ثبت نام کنید و راه حل هایی مثل دویدن در پارک، کوهنوردی با دوستان و خانواده و …. برای شما مناسب تر باشند. پس ابتدا پاسخ این سوال مهم را بدهید.

لیست امکانات مورد نیاز خود در باشگاه را تهیه کنید

به نظر شما یک باشگاه ورزشی مناسب باید چه امکاناتی داشته باشد، تا بتواند میزبان مناسبی برای شما باشد؟

تهیه این لیست نیز بسیار مهم است، زیرا تمام باشگاه‌های ورزشی امکاناتی را که شما نیاز دارید، در اختیار ندارند. به عنوان مثال شاید شما نیاز به سالن اختصاصی تمرین با وزنه داشته باشید ولی این امکان در بسیاری از باشگاه ها ی ورزشی ایران و مشهد موجود نیست.

چند مورد از امکاناتی که میتواند در لیست شما باشد:

  • کافی شاپ و بوفه
  • سرویس بهداشتی مجزا
  • استخر آب گرم
  • مربی اختصاصی
  • تردمیل
  • کمد و رختکن

ابتدا برای یک دوره کوتاه و آزمایشی ثبت نام کنید

قبل از اینکه جذب یک تبلیغ شوید و شهریه چند ماه را در عوض تخفیف چند درصدی پرداخت کنید؛ بهتر است برای یک دوره کوتاه و حتی پرداخت جلسه ای، اقدام به تمرین در باشگاه ورزشی مورد نظر کنید و اگر توانست شما را راضی کند، در کلاس ورزشی ثبت نام کنید. بسیاری از موارد همچون اخلاق مربی و ورزشکان در نگاه اول مشخص نمی شود پس بهتر است احساساتی تصمیم نگیرید.

به فاصله زمانی و مسافتی تا باشگاه ورزشی توجه کنید

یکی از نکات مهم انتخاب باشگاه ورزشی مناسب ، فاصله تا باشگاه است. فاصله زیاد تا باشگاه ورزشی، می تواند انگیزه شما را از تمرین کم کند و به تدریج ورزش را کنار بگذارید.

پس بهترین کار این است که حساب کنید از مبدا ( جایی که از انجا به باشگاه خواهید رفت مثل محل کار، منزل، مدرسه و …) تا باشگاه ورزشی چه مسافتی باید طی کنم؟ با چه وسیله نقلیه ای خواهم رفت؟ آیا آن وسیله نقلیه به راحتی در دسترس است؟ چقدر طول می کشد تا برسم؟

برای محاسبه این مسافت می توانید از ابزاری همچون گوگل مپ، نشان و نقشه همراه مشهد (فقط برای شهر مشهد) استفاده کنید.

به جزئیات توجه کنید

جزئیات ساده اند که میتوانند لذت ورزش را بیافزایند یا بکاهند. نکاتی ساده مانند: دمای محیط و تهویه مناسب است؟ نظافت سرویس بهداشتی در چه وضعیت قرار دارد؟ وسایل گران قیمت من در کجا نگهداری می شود؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا، به سادگی نمی توان از نکات بهداشتی گذشت و این نکات بسیار با اهمیت شده اند.

در قبال پرداخت چه هزینه ای، چه امکاناتی دریافت می کنید؟

قبل از ثبت نام متوجه شوید که با پرداخت این هزینه چه امکاناتی به شما تعلق میگرید؟ از چه تجهیزاتی میتوانید استفاده کنید؟ برای سایر امکانات باید چه هزینه ای پرداخت کنید؟

برخی از باشگاه های ورزشی از عضویت چند ماهه تخفیف دار برخوردار هستند مثلا به جای آنکه برای هر ماه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنید میتواند در اعضای ۶ ماهه، ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنید، که این گزینه جذابی است و میتواند به سود جیب شما باشد.

شبکه های مجازی و وب را مورد بررسی قرار دهید

با شروع عصر ارتباطات و مفاهیمی همچون بازاریابی دیجیتال، بسیاری از کسب و کار ها به فضای مجازی روی آوردند. باشگاه های ورزشی نیز از این قضیه مستثنی نیستند و بسیاری از آنها در فضای مجازی فعالیت می کنند تا بتوانند توجه بیشتری را به خود جلب کنند. پس شاید ایده جذابی باشد که قبل از انتخاب باشگاه ورزشی مناسب، سری به اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی بزنید.

اینستاگرام میزبان صفحات بسیاری از باشگاه های ورزشی است. البته باشگاه ها در پیام رسانی مانند تلگرام در دسترس هستند. برخی نیز وبسایت مختص به خود را دارند و با جستجوی نام کلاس ورزشی میتوانید آنها را پیدا کنید.

جیم کاو ، جایی برای انتخاب باشگاه ورزشی مناسب در مشهد

جیم کاو با فراهم کردن بستری برای معرفی و ثبت باشگاه های ورزشی مشهد، میتواند شما را در انتخاب باشگاه ها ورزشی مناسب خود یاری کند. باشگاه ها در جیم کاو با جزئیاتی همچون: آدرس، شماره تماس، برنامه هفتگی جلسات تمرین، اطلاعات مربی و هنرجویان، تصاویر باشگاه ، شهریه ماهانه، آدرس شبکه های اجتماعی و …

همچنین بخش نظرات و امتیاز دهی به باشگاه توسط کاربران، باعث انتخاب دقیق تر شما می شود.

از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم، امید است با عمل به این نکات انتخاب بهتری را داشته باشید

منبع مقاله: shape.com

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید